Nasihat

Berapakah berat arnab rata-rata dan jadual petunjuk mengikut bulan, hasil daging

Berapakah berat arnab rata-rata dan jadual petunjuk mengikut bulan, hasil daging


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Penjagaan yang betul dan diet yang baik bukanlah semua parameter yang harus anda perhatikan ketika membiak arnab di halaman belakang rumah anda. Penting untuk mengawasi seberapa cepat haiwan itu menambah berat badan setiap bulan. Ini adalah petunjuk kesihatan. Terdapat keseluruhan jadual norma yang tepat mengenai seberapa besar berat arnab dalam jangka waktu tertentu. Anda perlu menghubungi mereka untuk mengetahui sama ada seseorang itu berkembang dengan betul.

Petunjuk standard

Berat seekor arnab hidup berbeza dari 3.8 hingga 5.5 kg. Terdapat pengecualian yang jarang berlaku terhadap peraturan tersebut. Petani membiakkan haiwan gergasi dengan berat hingga 8-9 kg. Bangkai arnab yang dibunuh adalah 25-30% lebih kecil. Kerugian adalah kulit, kepala, bahagian bawah. Oleh itu, semasa menyembelih seorang individu dengan berat 5 kg, kita mendapat bangkai yang beratnya tidak lebih dari 3,5 kg.

Arnab yang baru lahir mempunyai berat kira-kira 60 gram. Selama sebulan, mereka meningkat 10-12 kali. Selama ini mereka memberi susu ibu secara eksklusif. Dan selewat-lewatnya 5 bulan, haiwan itu harus mempunyai berat sekurang-kurangnya 3 kg. Arnab harus memperoleh kira-kira 60 gram sehari.

Jadual berat purata baka yang berbeza mengikut bulan

Berat dalam kilogram.

Keturunan / umur (ditunjukkan dalam bulan)1357-8
Flanders belgian0,72,64,66,9-7,1
Putih gergasi0,62,33,75-5,1
Rama-rama0,5502,43,54,2
Diraja biru gergasi0,523,34,3
Gergasi Jerman1,14,7507,18,9
New Zealand0,52,53,54,150
California0,42,73,54,150
Perak0,42,23,6504,9
Hitam-coklat0,62,53,5504,8
Gergasi kelabu0,52,23,64,8
Ram Perancis12,64,35,5
Tukang kebun Soviet0,52,13,24,2
Chinchilla Soviet0,62,83,54,8

Berat haiwan dewasa sesuai dengan usia 8 bulan. Arnab berumur 7-8 bulan sesuai untuk disembelih. Pada masa yang sama, hasil daging akan 30-40% lebih rendah daripada berat hidup.

Pendapat pakar

Zarechny Maxim Valerievich

Ahli Agronomi dengan pengalaman 12 tahun. Pakar pondok musim panas terbaik kami.

Semasa membiak arnab untuk daging, petani mesti memilih baka yang sesuai.

Apa yang mempengaruhi kenaikan berat badan?

Terdapat beberapa parameter yang mempengaruhi kenaikan berat badan yang mencukupi pada arnab:

  1. Kecenderungan genetik.
  2. Pemakanan yang betul. Diet harus merangkumi pelbagai makanan, mineral, vitamin.
  3. Makanan diatur 2-3 kali sehari.
  4. Akses ke air minuman. Dia mesti sentiasa hadir.
  5. Penggunaan bahan tambahan makanan. Dengan bantuan mereka, anda dapat meningkatkan berat badan yang cepat, serta pembentukan imuniti yang baik.
  6. Keadaan fizikal arnab bergantung pada tahap keselesaan kandang mereka dan penjagaan yang mencukupi.

Memilih jenis keturunan daging, mematuhi peraturan ini, anda dapat memperoleh hasil yang sangat baik dalam pembiakan arnab.

Bagaimanakah susu kelinci mempengaruhi pertumbuhan?

Dua bulan selepas kelahiran, arnab memberi makan susu ibu secara eksklusif. Ia mengandungi semua unsur surih, nutrien, vitamin yang diperlukan. Mereka mendapat imuniti dengan susu.

Dan jika ia dihasilkan dalam jumlah yang mencukupi, bayi dengan cepat menambah berat badan mereka.

Tahap penyusuan wanita bergantung pada banyak faktor:

  • membiak;
  • musim;
  • umur;
  • apa jenis okrol;
  • bilangan arnab.

Terdapat baka yang dibezakan oleh peningkatan susu ibu. Kejuaraan ini adalah milik wanita keturunan California.

Agar arnab dapat memberi makan anak sepenuhnya, anda perlu mematuhi cadangannya:

  1. Dalam tempoh ini, disarankan untuk meninggalkan makanan kompaun sebagai perkara utama dalam diet. Adalah penting bahawa ia bertujuan khusus untuk arnab menyusui. Ia mempunyai segalanya untuk meningkatkan pengeluaran dan pemulihan susu selepas melahirkan anak.
  2. Masukkan makanan protein dalam menu. Ini adalah protein yang merupakan bahan binaan badan. Tidak boleh ada kekurangannya. Oleh itu, anda perlu menambahkan semanggi, kedelai, alfalfa, kacang polong ke dalam diet.
  3. Masukkan daging dan tulang. Berhati-hati dengan ramuan ini. Produk ini mengubah rasa susu. Sekiranya anda memberikan sejumlah besar makanan daging dan tulang, arnab dapat menyusu susu ibu secara kekal.
  4. Kandungan lemak susu penting untuk pertumbuhan aktif arnab. Sekiranya pada awal penyusuan ia tinggi, maka ia menurun dari masa ke masa. Anda dapat mengekalkan kandungan lemak susu dengan makanan seperti biji-bijian, dedak, kaya serat, serta biji zucchini, labu, bunga matahari, yang mengandungi asam lemak.

Adalah mungkin untuk menentukan bahawa arnab mempunyai masalah dengan memberi makan keturunan dengan penampilan arnab. Mereka akan mempunyai perut yang kusut dan penampilan yang tidak bernyawa. Dalam kes ini, petani mesti bertanggungjawab terhadap dirinya sendiri dan memberi makan bayi sendiri, memisahkan mereka dari arnab.

Masa terbaik untuk penampilan arnab adalah musim panas. Kemudian anda dapat menyediakan makanan yang diperlukan kepada arnab. Dan keturunannya akan tumbuh dan berkembang secara normal. Dan pada masa yang ditentukan dia akan dapat menambah berat badan yang mencukupi.


Tonton videonya: Berapa banyak makanan pallet yang arnab perlukan dalam sehari? - ARNABPEDAGING#07 (Mungkin 2022).